Leden 2016

..na pana Božského

27. ledna 2016 v 11:08 | Dorian |  Morning
aneb jak se úspěšně vyrovnat s rozchodem a nezničit u toho celou planetu i přilethlý kosmos. Pravda, já jsem naposledy zažil rozchod před více jak pěti lety, ale jsou určité fígle které se nezapomínají ani po letech ve spokojeném, harmonickém vztahu a troufám si tvrdit, že pana Božského mám. A každému bych přál, aby jej také jednou našel. Je to super.

Ošklivé chytré holky

22. ledna 2016 v 19:43 | Dorian |  Night
Je to začarovaý kruh, víte? Zrovna dnes, když jsem viděl tu třídní fotku ze druháku, kterou někdejší kámoška nostalgicky hodila na facebook, jsem začal přemýšlet o tom, jak vlastně holky sumírují a vždy sumírovaly krásu ku chytrosti. Podle mě je obrovskou chybou, nelgosimem a paradoxe závěr, ke kterému došla moje spolužačka Hana. Jsem si jist, že v každé třídě/společenství/firmě/ se najde taková Hana, o jejímž případu vyrvaném z kontextu jejího života a prezentovaném jako archetyp (nebo snad mám říci subkulturu), nedílnou složku naší společnosti - dívek, které jsou určitě moc hodné, ale úmyslně (!) vypadají jako hnijící velrybí zdechlina, ačkoliv při troše snahy by mohly působit přinejmenším jen lehce podprůměrně.

Mám seznam, který se rozrůstá.

18. ledna 2016 v 18:33 | Dorian |  Noon
Miranda kromě adresáta mého deníku zastupuje také funkci mého svědomí. Mnoho lidí už vjem svědomí absolutně postrádá, stejně tak lidskost a empatii. Abych na něj já nezapomněl, píšu si seznam velkých chyb, které jsem kdy udělal, který, nutno podtknout, se za poslední měsíc dost rozrostl.
Znám to od svých přátel, jak takový útok svědomí probíhá - lehnete si a chcete spát. Ale ono to nejde! Váš mozek a svědomí vám předhazují každou jedinou vaši chybu a co hůř, nezdráhají se ani vymýšlet alternativní scénáře, svině mizerný!
Ale já o svých chybách vím. Jsem s nimi smířený a neutíkám před nimi. Připouštím si je a před sebou samotným je nezapírám. Jsou zaznamenané v sešitě, který leží v krabici společně s mým deníkem. Za ty roky se jich už pěkná řádka nasčítala.
Pro ilustraci pár těch větších z nich vyberu, abych mohl přejít ke druhé části tohoto článku, ve kterém se hodlám zaměřit na poslední dva zápisky a zároveň skrze ně zrekapitulovat svoje svátky, jak jsem slíbil v půlce prosince - dříve jsem se k tomu nedostal.